homeHydraulikaVýrobní programZubové hydraulické motory
 

Zubové hydraulické motory

Řada PM23, TM3, QM2, JM a UMD

Zubové hydromotory řady PM23 slouží k přeměně tlakové energie kapaliny v energii mechanickou. Motory řady PM23 jsou určeny pro používání v moderních hydraulických systémech menších výkonů (přibližně do 8 kW), s vysokou provozní spolehlivostí a životností. Jsou vyráběny v jednosměrném i reverzním provedení s vnitřní nebo vnější drenáží. Široká škála provedení s různými typy náhonů, připojovacích přírub, vstupů a výstupů kapaliny umožňuje jejich uplatnění v hydraulických obvodech stacionárních i mobilních strojů a zařízení. Používané typy připojení a přírub odpovídají všem světovým standardům, stejně jako i ostatní připojovací rozměry.
Motory jsou vyrobeny z kvalitních hliníkových slitin s ocelovými ozubenými koly a jsou vybaveny hydraulickou kompenzací axiální vůle nové generace, která zaručuje stálý výkon a krouticí moment v celém rozsahu otáček a teplot. Rozměrově jsou motory PM23 plně zaměnitelné s motory PM a PM2.

Zubové hydromotory řady TM3 slouží k přeměně tlakové energie kapaliny v energii mechanickou. Motory řady TM3 s vnějším ozubením jsou pro svojí jednoduchou konstrukci, kompaktní rozměry a širokou škálu typů použitelné v moderních hydraulických systémech, manipulační technice a mobilní hydraulice. Základní provedení se skládá z několika dílů. Těleso motoru je vyrobeno z vysoce pevné hliníkové slitiny, víko a příruba ze šedé litiny, popřípadě hliníkové slitiny a ozubená kola pak z vysoce pevné oceli. Čepy kol s vysokou jakostí povrchu jsou uloženy v kluzných pouzdrech, která jsou neustále mazána a chlazena proudem pracovní kapaliny. Motory jsou vybaveny hydraulickou kompenzací axiální vůle, která zaručuje stálý výkon a krouticí moment v celém rozsahu otáček a teplot. Používané typy přírub odpovídají všem světovým standardům, stejně jako tvar vstupu a výstupu pracovní kapaliny. Motory TM3 jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý motor, mohou být i v provedení reverzním.

Zubové hydromotory řady QM2 slouží k přeměně tlakové energie kapaliny v energii mechanickou. Motory řady QM2 s vnějším ozubením jsou pro svojí jednoduchou konstrukci, kompaktní rozměry a širokou škálu typů použitelné v moderních hydraulických systémech, manipulační technice a mobilní hydraulice. Používané typy připojení a přírub odpovídají všem světovým standardům, stejně jako provedení vstupu a výstupu pracovní kapaliny (umístění z boku - v tělese či axiálně – ve víku).
Základní provedení se skládá z několika dílů. Těleso motoru je vyrobeno z vysokopevnostní hliníkové slitiny. Víko a příruba jsou zhotoveny ze šedé litiny, popřípadě hliníkové slitiny a ozubená kola pak z vysokopevnostní oceli. Čepy kol s vysokou jakostí povrchu jsou uloženy v kluzných pouzdrech, která jsou neustále mazána a chlazena proudem pracovní kapaliny. Motory QM2 jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý motor, mohou být i v provedení reverzním.

 

Zubové hydromotory řady UMD slouží k přeměně tlakové energie kapaliny v energii mechanickou. Příruba a víko těchto motorů jsou vyrobeny z šedé litiny, těleso z tvarové profilové tyče z hliníkové slitiny. Odpovídají všem světovým standardům, stejně jako provedení vstupu a výstupu pracovní kapaliny (umístění z boku - v tělese či axiálně – ve víku). Motory jsou spojeny čtyřmi průchozími šrouby M12 z vysokopevnostní oceli. Jsou vybaveny tlakovou hydraulickou kompenzací axiální vůle, která je provedena tvarovým těsněním přímo v ložiskových čelech. Motory UMD jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý motor, mohou být i v provedení reverzním.

 

Zubové hydromotory řady JM  slouží k přeměně tlakové energie kapaliny v energii mechanickou. Motory řady JM s vnějším ozubením jsou určeny pro použití v moderních hydraulických systémech menších výkonů (přibližně do 10 kW), s vysokou provozní spolehlivostí a životností. Široká škála provedení s různými typy náhonů, připojovacích přírub, vstupů a výstupů kapaliny umožňuje jejich uplatnění v hydraulických obvodech stacionárních i mobilních strojů a zařízení. Rozsah velikosti geometrických objemů řady je Vg = 2 až 15 cm3/ot.
Používané typy připojení a přírub odpovídají všem světovým standardům, stejně jako provedení vstupu a výstupu pracovní kapaliny (umístění z boku - v tělese či axiálně – ve víku). Těleso motoru je vyrobeno z vysokopevnostní hliníkové slitiny, víko a příruba ze šedé litiny, popřípadě z hliníkové slitiny a ozubená kola pak z vysoce pevné cementační oceli. Čepy kol s vysokou jakostí povrchu jsou uloženy v kluzných pouzdrech, která jsou neustále mazána a chlazena proudem pracovní kapaliny. Motory JM jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý motor, mohou být i v provedení reverzním.

Zubové hydromotory řady UMD  jsou odvozeny od čerpadel řady „UD“. Jsou v provedení těleso z hliníkové slitiny, příruba a víko jsou litinové odlitky, ozubená kola z legované cementační oceli. Jsou vybaveny hydraulickou kompenzací axiální vůle provedenou v ložiskových čelech. Moderní koncepce hydromotoru umožňuje dosažení vysokých provozních tlaků a výkonů při příznivých hlukových parametrech a vysoké průtokové účinnosti v celém rozsahu pracovních otáček a teplot. Jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý hydromotor. Pro těžké provozy s axiálním nebo radiálním zatížení náhonu je v této řadě k dispozici hydromotor s přídavným ložiskem v přírubě. Rozsah velikostí geometrických objemů hydromotorů UMD je Vg= 5 až 40 ccm/ot, rozsah pracovních otáček je od 450 do 3200  1/min a maximální pracovní tlak je 250 barZubové hydromotory řady JM  představují novou řadu hydromotorů menších geometrických objemů a konstrukčně vycházejí z řady čerpadel „J“. Jsou v provedení těleso z hliníkové slitiny, příruba a víko jsou odlitky ze šedé litiny, ozubená kola z legované cementační oceli. Jsou vybaveny hydraulickou kompenzací axiální vůle provedenou v ložiskových čelech. Moderní koncepce hydromotoru přispívá k dosažení vysokých hnacích momentů a výkonů při vysoké průtokové účinnost v celém rozsahu pracovních otáček a teplot. Jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý hydromotor, hydromotory JM mohou být dodávány i v reverzním provedení. Rozsah velikostí geometrických objemů hydromotorů je Vg= 2 až 15 ccm/ot, rozsah pracovních otáček je od 500 do 4000  1/min, maximální pracovní tlak je 280 bar. Hydromotory jsou vyráběny v široké škále provedení náhonů, upínacích přírub i vstupů a výstupů kapaliny. Odpovídají standardům ISO, SAE, EN a dalším světově využívaným normám.

Zubové hydromotory řady JM  představují novou řadu hydromotorů menších geometrických objemů a konstrukčně vycházejí z řady čerpadel „J“. Jsou v provedení těleso z hliníkové slitiny, příruba a víko jsou odlitky ze šedé litiny, ozubená kola z legované cementační oceli. Jsou vybaveny hydraulickou kompenzací axiální vůle provedenou v ložiskových čelech. Moderní koncepce hydromotoru přispívá k dosažení vysokých hnacích momentů a výkonů při vysoké průtokové účinnost v celém rozsahu pracovních otáček a teplot. Jsou vyráběny v jednosměrném provedení jako pravotočivý nebo levotočivý hydromotor, hydromotory JM mohou být dodávány i v reverzním provedení. Rozsah velikostí geometrických objemů hydromotorů je Vg= 2 až 15 ccm/ot, rozsah pracovních otáček je od 500 do 4000  1/min, maximální pracovní tlak je 280 bar. Hydromotory jsou vyráběny v široké škále provedení náhonů, upínacích přírub i vstupů a výstupů kapaliny. Odpovídají standardům ISO, SAE, EN a dalším světově využívaným normám.