homeHydraulikaVýrobní programDěliče průtoku
 

Děliče průtoku

DP3

V provozu osvědčené rotační zubové děliče průtoku firmy Jihostroj a.s. zajišťují účinnou a spolehlivou funkci při použití v široké škále zemědělských, manipulačních a stavebních strojů. Tyto děliče průtoku nabízejí více užitečných využití z jediného hydraulického zdroje:
- Synchronní provoz víceválcových motorů nebo hydromotorů (přímočarých i rotačních).
- Proporcionální rozdělení výkonu čerpadla do několika okruhů.
- Zesílení tlaku, pokud je nutný tlak přesahující kapacitu čerpadla (bez přepouštěcích ventilů).
Jihostroj a.s. vyrábí rotační zubové děliče průtoku v pěti základních řadách. Z toho jsou tři typy s pevnou axiální vůlí(nevyvážené) a dva s tlakovým axiálním vyvážením.
Děliče průtoku nejmenší řady DPVM, střední řady DPV2 a velké řady DPVT se vyznačují robustním celolitinovým provedením, bez hydraulického vyvážení, s pevnou axiální vůlí. Vstup tlakové kapaliny do děliče je umístěn ve středním tělese, ke kterému jsou z obou stran připojeny jednotlivé sekce děliče. Řady DPVM a DPVT se standardně nabízí v 2 až 4 sekčním provedení, řada DPV2 může být ve 2 až 6-ti sekčním provedení. Zároveň menší geometrické objemy řady DPVT v rozsahu od 10 do 16 cm3/ot. lze vyrábět až v 6-ti sekčním provedení. Je samozřejmě možné dodávat děliče i s lichým počtem sekcí, či s rozdílnými velikostmi geometrických objemů dle požadovaného poměru rozdělení výstupního průtoku kapaliny.

Děliče průtoku řady DPVJ a DPVT3 mají tělesa vyrobená z vysokopevnostní hliníkové slitiny, v kombinaci s odlitky vík ze šedé litiny. Ozubená kola děliče, vyrobená z vysokopevnostní cementační oceli jsou uložena v plovoucích ložiskových čelech, která zajišťují axiální tlakové vyvážení děliče, což zaručuje vysokou přesnost dělení. Řada DPVJ se nabízí ve 2 až 6-ti sekčním provedení. Řada DPVT3 se vyrábí ve 2 až 4 sekčním provedení. Velkou výhodou tohoto typu děliče je snadný a plynulý rozběh spolu s vysokou přesností dělení průtoku i pod 2%. Další výhodou je dobrá přesnost dělení i při nízkých otáčkách (malé dělené množství).
Stáhnout katalog